Rozdělení tanců vás dostane

Druhů tanců je hodně. Jen základní rozdělení je poměrně obsáhlé. Jaké základní rozdělení tedy známe?

        I.            Moderní tance
     II.            Společenské tance
   III.            Scénické tance
  IV.            Lidové a historické tance
     V.            Aerobik
  VI.            Ostatní tance (nemají vlastní kategorii)
Tak to je jen opravdu základní rozdělené. Podkategorií, kterých je od každé té základní třeba více než deset, obsahují tedy desítky technik, které je možné se naučit. Většinou se ale každý, kdo se rozhodne živit se tancem, rozhodne pro některou z více uvedených kategorií a té se věnuje naplno.

Technika tance mladých

Pojďme se podívat na techniku jednoho z nejoblíbenějších stylů u mladých. Je jím Street Dance, kterému holduje nejeden mladý člověk. Říká se mu také pouliční tanec, protože prostě na ulici vznikl. Ale i ten, patřící do hlavní kategorie moderních tanců, má spoustu podkategorií. Od toho se odvíjí samotná technika tance. Je neodmyslitelně spjat s určitou hudbou a také s určitým životním stylem.

Jak se tančí ploužák

Dalo by se říct, že je pro mnohé z vás zbytečné psát o tom, jak se má správně tančit ploužák, že to všichni víte. Já si ale myslím, že opak může být pravdou a že technika ploužáků je docela podceňována. Tenhle tanec totiž není o tom se na sebe nalepit. To si mohou dovolit opravdoví partneři. Pokud ale tančíme ploužák s kamarádem, cizím člověkem a podobně, jeho technika je přesně dána. Mužova levá ruka se spojí s pravou rukou ženy ve výšce jejich ramen. Mužova pravá ruka se dotýká pasu ženy a levá ruka ženy je lehce položena pod jeho ramenem. Tanečníci od sebe stojí minimálně patnáct až třicet centimetrů.

Ale to je pouze začátek techniky tohoto zdánlivě snadného tance. Chci tím říci, že i technika takového tance stojí za prostudování, a že za vším je příprava a také kousek štěstí, které jak se říká, přeje hlavně připraveným.