K létu patří drink!

Zavřete oči a představte si léto, pláž a moře… A co držíte v ruce? Vychlazený drink! Zapomeňte ale na všudypřítomné pivo a vyzkoušejte některý z těchto letních nápojů.

MÍCHANÉ DRINKY
Kdo by si rád nedal osvěžující míchaný koktejl jako z filmu o letní lásce? Ať už jste fanoušky rumu, vodky, ginu nebo whiskey, určitě si nějaký drink vyberete. Mistři barmani totiž každý rok vymýšlí nové a nové „míchačky“, které potom milujeme. Některé z nich se staly synonymy pro letní pití a jsou tak notoricky známé. K vodě se dokonale hodí třeba Sex on the beach, Mojito, Cuba Libre nebo Gin s tonikem.

CIDER
I navzdory všeobecné představě, že jde o ochucené pivo, tomu tak není. Cider má totiž svou výrobou mnohem blíže k vínu. Obvykle se vyrábí z jablek, oblíbený je ale také cider hruškový – ten je ale o poznání vzácnější. Určitě se můžete setkat také s ochucenými variantami – například s lesním ovocem nebo zázvorem. Výhodou cideru je nízký obsah alkoholu, takže s vámi v létě moc „nezamává“. Ocení ho hlavně ti, kteří mají rádi sladké osvěžení.

RADLER
A je to tu – ochucené pivo! Původně radler vznikl smícháním limonády Sprite a piva, v současnosti se ale vyrábí radlery už namíchané v plechovce či lahvi, a dokonce si je můžeme vychutnat i točené. Obliba ochucených piv u nás je vysoká, a tak se vyrábí v nealkoholické variantě, se sníženým i obvyklým obsahem alkoholu. Vybrat si také můžeme z piva světlého, polotmavého i tmavého. Příchutě se pohybují od, řekněme, obyčejných, jako je citron, pomeranč, grep či limetka přes méně obvyklé, jako pomelo, červený pomeranč nebo brusinka až k opravdovým výstřelkům jako je zázvor, horské bylinky nebo černý bez.

SANGRIA
Trochu exotiky přinese do vašeho letního večera španělská sangria. Ovoce nakrájené na malé kousky a led se vloží do sklenice a zalijí se nápojem na bázi sladkého vína. Už stačí přidat jen deštníček a brčko. Přípravy sangrie není třeba se obávat, protože dnes už se dá koupit připravená a stačí si tedy vybrat jen oblíbené ovoce.
Takže už víte, co si dopřejete v létě u vody?