Úsměvná překvapení

Takových bychom snad dali dohromady víc než těch, u kterých se nám chtělo spíše uronit slzu. Třeba, když se dítě v první třídě zamiluje a na svatého Valentýna donese své milované spolužačce noční košilku své maminky. To se opravdu stalo a věřte, že to pobavilo jak maminku – majitelku košilky, tak ostatní tři rodiče. Jen snad děti z toho neměly příliš velkou radost, protože dárek se vracel na své místo.

Překvapením může být a také často bývá, dětská zkušenost s milováním, kdy bývají děti přistiženi svými rodiči. Tahle situace tedy pro většinu rodičů bývá úsměvná, ale až o mnoho let později.

Velmi častým a nesmírně krásným překvapením bývá to, že dítě usmíří například své rodiče s jeho rodiči. Ti se často rozhádají kvůli malichernostem a některým to vydrží poměrně dost dlouho. Kdyby v některých případech nezasáhly právě děti, možná i na celý život. A to, jak pak vždy vyjde najevo, by byla velká škoda.

Krásná překvapení, která děti dokáží jsou také spojena s financemi. To, když se rodiče rozvedou a maminka si například nemůže dovolit koupit mobilní telefon, nebo cokoli jiného, jednoduše proto že na něj nemá, ale děti si sami vyjednají brigádu a pak mamince za vydělané peníze koupí to, co si nemůže dovolit. To je vážně překvapení úžasné, a právě z něj máme neskutečnou radost, ale přitom i pláčeme.

Situace, kdy se nesmějeme

Překvapení, u kterých se nesmějeme, nejsou tak příjemná. To je jasné, o tom není potřeba polemizovat. Jsou to například taková, kdy se děti dostávají do nějakých potíží a mohou si za to sami. Většinou dávají toto rodiče za vinu nevhodným kamarádům, než zjistí, že to ani tak není o kamarádech, ale o tom, že buď sami něco pokazili a děti inklinují raději ke kamarádům, nebo samotné děti nedokáží nevhodné kamarády odříct.

Hodně často je to také proto, že na děti máme málo času a ony se chytí něčeho, co je v tu chvíli nejblíž. Tak ať jsou ta překvapení od našich dětí spíše příjemná a úsměvná zároveň.