Nejlepší schody do domu

Schodiště, které z nějakého důvodu nemůžeme umístit do našeho interiéru jako typ rovného schodiště, lze upravit do takového tvaru, aby vyhovovalo všem podmínkám vašeho domova a poskytlo veškerý komfort a pohodlí všem obyvatelům domácnosti, to znamená, že je možná i realizace obloukového schodiště , nebo i chodiště jiného typ. Vše se odvíjí od prostoru, velikosti, uspořádání a architektonických prvků interiéru domácnosti. Vytváříme schodiště, která jsou vhodná do naprosto všech exteriérů, nejsou zde žádné limity pro omezení realizace typově zvláštních schodišť.

Schody

Jedním z nejoblíbenějších a nejčastěji používaných typů schodišť jsou schodiště oblouková, nebo i přímo točitá. Tato schodiště se vyznačují tvarem do oblouku či půlkruhu, a to v různých velikostech úhlu, ale mohou mít i tvar kruhu či spirály. Dalším z důležitých prvků tohoto specifického schodiště jsou bočnice, které se nacházejí na obou stranách tohoto schodiště. Tento prvek tvoří podstatný rozdíl mezi obloukovým schodištěm a schodištěm vřetenovým , které má ve svém středu nosný středový sloup.

Velké schody

Jakmile se oblouková a točitá schodiště ovijejí kolem sebe více jak o, například tři sta šedesát stupňů, mluvíme zde již o schodišti spirálovitého tvaru. Všechna tato schodiště jsou vyráběna z kvalitních přírodních materiálů a dřev. Údržba obloukových, točitých, spirálových, ale i vřetenových schodišť je vždy velmi jednoduchá. V případě malého znečištění schodiště je vždy zcela dostačující utírat povrchy schodiště navhčeným hadrem, případně mopem. Takto se všechna nečistota na schodech snadno setře. Je také velmi vhodné a obecně doporučované ošetřovat tyto přírodní materiály speciálními spreji na bázi vosku, které povrchy schodiště nejenom ošetří ochrannou vrstvou proti dalším nečistotám a prachu, ale i povrch schodů setrné očistí. Tato ochranná vosková vrstva slouží zároveň jako ochrana schodiště proti otiskům prstů.