Návrat tapet v interiéru


Tapety jako papírové výzdoby stěn se vracejí. A jsou v úplně jiném rozměru a kvalitě, než na jaké jsme byli dosud zvyklí. Mnozí z nás jistě na tapety spoléhají a nikdy neupustili od jejich používání. Nyní se opět tapety vracejí do módy a jsou opravdu stylové.
o   Barevná pestrost tapet je totiž jejich nespornou výhodou.
o   Navíc mají tapety schopnost oživit náš interiér anebo jej dokonce zcela změnit.
dětská tapeta

Vybíráme tapety

Než se však rozhodneme pro nějakou tapetu do našeho bydlení, pečlivě rozvažte, jaké hlavní rysy by měla vaše nová tapeta mít, neboli co vyžadujete od vaší tapety.  Jako jednou z podmínek by mělo být, že:
o   Tapeta musí vždy obsahovat alespoň jeden odstín barvy, který je totožný se zařízením interiéru místnosti, anebo jiných stěn v místnosti.
o   Další z podmínek při výběru tapet je ta, že tapetová stěna by měla být právě ta, na kterou dopadá nejvíce světla v místnosti.
Stále více a častěji se stává zvykem vytapetování pouze jedné stěny v místnosti. Do popředí se takto dostávají i mnoho barevnější, či dokonce až extravagantnější vzory. Mohou to být kupříkladu:
o   Netradiční a neobvyklé kombinace
o   mozaiky
o   květované vzory
o   geometrické tvary
o   nebo i dekory trojrozměrné
lampa v rohu
Nejen barva tapety, ale dnes i materiál je rozhodujícím činitelem našeho výběru. Na trhu jsou stále v nabídce jak klasické tapety papírové, které jsou cenově nejlevnější, tak i tapety, které jsou:
o   S dvojitým a vícevrstvým povrchem. Tyto více vrstvé tapety vydrží až pět let jako nové. Jsou tak ideální například do dětských pokojů.
o   Další z nabídky tapet jsoutapety z PVC. Tyto jsou vhodné kupříkladu do koupelen, neboť je jejich povrch určen do vlhkých prostředí.
o   Vliesové tapety jsou podobné papírovým, ale manipulace s nimi je mnohem jednodušší. Mají ale také delší životnost, překryjí i menší nedokonalosti stěn.