Jak aktivně hledat práci


Nejobvyklejší a vyhledávané jsou pracovní portály, kde můžete zadat do vyhledávače váš dotaz na určitou pozici a filtrovat dle místa, regionu, typu úvazku, benefitů apod.  Nabídky filtrování jsou různé. Můžete si také nastavit a ochočit hlídacího psa, který vám vyčmuchá všechny relevantní nabídky a odešle do vámi zadaného emailu. Nedoporučuje se uvádět výši mzdy, protože se tak k vám nemusí dostat nabídka, o kterou byste zrovna stáli, a to z toho důvodu, že ji potencionální zaměstnavatel neuvedl.
psaní na papír
Po zaregistrování na portále MPSV si můžete nechat zasílat nabídky nejen emailem, ale i textovou zprávou (sms).
Další z cest je oslovení pracovní agentury nebo můžete aktivně dotázat přímo společnosti, které inzerují na svých webových stránkách v sekci zpravidla „kariera“ či „volná místa“.
Asi není nejvhodnější bez ohlášení přijít do firmy a dožadovat se vehementně návštěvy personalisty s tím, že vy jste ten, kterého hledají. Pamatujte na to, že i personalista má svůj itinerář a když ho vyrušíte z porady a má ve dvacetistupňových mrazech pro vás neplánovaně dojít přes půl firmy na vrátnici, asi to nebude zrovna vhodný start pro práci v této firmě …
TIP: Hledáte práci v blízkém okolí? Dobrou vychytávkou je mobilní aplikace pracezarohem, která pomáhá lidem získat zaměstnání co nejblíže svému bydlišti.
 
Další dobrou volbou je vytvoření vlastního profilu.  Jedná se o tzv. pasivní hledání. Ale i tak máte větší šanci, že vás rekruitmenti či headhunteři (lovci mozků) osloví. Důležité je dávat o sobě vědět.
Pasivní i aktivní hledání může být tím prvním krokem ke hledání zaměstnání a další kroky si budete řídit již vy sami. Odhoďte strach a obavy z neznáma, z odmítnutí, držte se svého přání, vysílejte na všechny strany a věřte, že práce si aktivního člověka najde.
upozornění aplikace
Která práce by chtěla kamarádit se s unaveným, negativním, nevěřícím človíčkem, který na všechny světové strany vysílá: „Podívejte se, jsem starý, nikdo mě nechce, nikdo mě nezaměstná, nikoho nezajímám. Nemám vůbec šanci.“
Což takhle pohled změnit: „Podívejte se, jsem tady a připravený, jsem zkušený, těším se na novou práci. Když není hned, rád si na ni počkám. Vítám tě, práce.“
Co vám zní lépe?