Moderní zahradní technika

Asi každý by chtěl mít zahradu, ale jen málokdo si přeje se o ní starat. Na zahradě je totiž práce jako na kostele a lidé jsou dnes nejen líní, ale často na takové aktivity nemají ani příliš mnoho času. A přitom to nemusí být tak složité, jak se na první pohled může zdát. Stačí mít jen moderní vybavení, díky kterému je možné upravit zahradu relativně rychle. Často se navíc nemusí jednat o žádné velké finanční výdaje. Některé nástroje pro zahradu jsou k dostání za pakatel.
řez trávníku
1.      Sekačky – dostat zahradu do formy bez toho, aniž byste posekali trávník, prakticky nejde. Na kvalitě a vzhledu zeleného pažitu záleží, jestli bude vaše zahrada brána jako ráj na zemi, nebo jako pochybná zarostlá džungle. Zkracování trávníku není důležité pouze kvůli vzhledu, ale rovněž i kvalitě samotné trávy. Tak, když není dlouho sečená, může začít chřadnout. K tomu je vhodné použít moderní sekačky, se kterými je to hračka. Neměli byste na tomto druhu techniky šetřit, jinak si můžete při zastřihávání pažitu také strhat záda. Standardně se dají pořídit benzínové a elektrické modely. Benzínové jsou vhodné na velké plochy, elektrické typy se zase používají spíše na menších pozemcích.
2.      Křovinořezy – i menší typy sekaček jsou dost velké na to, aby bylo možné s nimi zastřihnout trávu v každém koutě. Z toho důvodu si mnoho lidí použilo na zahrádku křovinořez. Jedná se o velice užitečný přístroj, se kterým se můžete pracovat prakticky kdekoliv. Skutečně je s ním možné sekat trávu i na velmi špatně dostupných místech. Navíc s jeho pomocí lze zastřihávat třeba o živý plot nebo keře.
robotická sekačka
3.      Elektrické nůžky – jde o vhodné vybavení, kterým se dá skvěle zarovnávat a tvarovat živý plot, případně křoviny. Na rozdíl od křovinořezu, který je určený spíše k sečení trávy, je možné s elektrickými nůžkami vytvořit z potu nebo keřů skutečně krásné skulptury, na které se každý rád podívá. Samozřejmě, že je nutné mít to v ruce a alespoň trochu uměleckého talentu.