Koníčky v průběhu roku

Pokud patříte mezi lidi, kteří neustále potřebují pohyb a nějaké činnosti, jste tu správně. Některé můžete dělat celý rok, některé pouze v jisté době. Ale to vůbec nevadí, alespoň vás dané činnosti neomrzí a vy se na ně budete neustále těšit.
skok do jezera
            Tvoření dekorací není přímo omezené roční dobou, avšak záleží, o jakou dekoraci se jedná. Vánoční ozdoby jsou určené pouze pro vánoční čas, halloweenské na podzim a velikonoční na jaro. Přestože je můžete vytvářet i v jiné roční době, bude to minimálně trochu zvláštní.
šplhání po horách
            Houbaření je činnost, která je mezi lidmi oblíbená. Mezi dospělými, mezi malými dětmi, ale i mezi teenagery. Navíc houby jsou zdravé a někomu opravdu chutnají. Ovšem houby lze sbírat jen od srpna do podzimu. Jindy vám to až tak nevyjde. Pokud se nestane zázrak.
            Tvoření zahrady a dekorace zahrady je hobby, které se dá dělat během většiny roku. V zimě a na začátku jara vám však starost o zahradu bude k ničemu. Bude totiž zasněžená a květiny nerostou žádné. Naopak na jaře si můžete opravdu vyhrát, v létě a na podzim se spíše staráte, aby zahrada nevypadala jak uschlé pole či zapadaný les.
            Ani plavání jako koníček není zrovna nejvhodnější pro zimní dny, pokud nepatříte mezi otužilce. Nejlepší období je léto, samozřejmě v zakrytých bazénech lze plavat po celý rok. Ovšem poté venku hrozí nachlazení. Ani na jaře a na podzim není plavání nejvhodnějším koníčkem. Voda není dostatečně teplá a počasí je velice proměnlivé. To samé platí pro vodáky, ty si svůj koníček vyberou v létě. A kolikrát ani v tomto období, jelikož vody ubývá.
zelená houba
            Pokud se chcete některé činnosti věnovat po celý rok, musíte zvolit nějakou, u které vás neomezí počasí. A pokud vás počasí omezí, zkuste hledat alternativy. Anebo začněte provozovat pouze chvilkové činnosti a každý rok se k nim vracejte. Tím vás pravděpodobně nikdy neomrzí a vy se z nich můžete každý rok radovat.