Legenda všech legend míří do Prahy!


Turné nazvané „No Filter Tour“ odstartuje 17. května v irském dublinu. V České republice bude mít zastávku 4. července 2018 v pražských Letňanech. Vstupenky jsou k dispozici od 9. března. The Rolling Stones hráli u nás již pětkrát. Naposledy zde byli v roce 2007, kdy odehráli svůj koncert v Brně. O čtyři roky dříve hráli naposledy v Praze. V roce 1995 vidělo na Strahově jejich koncert na 130 000 fanoušků! Nejlevnější vstupenky seženete za dva tisíce korun. K dispozici budou jak místa na stání, tak na sezení, jejich cena bude samozřejmě o několik tisíc vyšší. Pokud byste chtěli mít své místo hned pod pódiem, připravte si částku 9 990 Kč. Vstupenky jsou v prodeji pouze na internetu.
rolling stones koncert
Jak to kdysi všechno začalo?
Za více jak padesát let existence kapely, se z kapely, která měla původně ambici být nejlepším coverbandem ve Velké Británii, stala doslova živoucí legenda, symbol svobodného myšlení a rockové hudby. Ikonou se doslova stalo i jejich logo s vypláznutým jazykem. Tato kapela je nejlepším příkladem kapely, který umí sama sebou i po letech neskutečné slávy. Jejich první album bylo celé složené z předělávek. Až postupem času se naučili skládat vlastní písně, k čemuž byli tak trochu dotlačeni i svým manažerem.
loutkové divadlo rolling stones
V okamžiku, kdy duo Richards/Jagger začalo fungovat jako autorská dvojice, začala legenda rychle růst. Poslední album s názvem Blue and Lonesome vydali v roce 2016. Stejně jako jejich první album i toto se skládá z předělávek. Kapela na ní vzdává hold bluesovým velikánům. V roce 1990, tedy krátce po revoluci odehráli „Stouni“ svůj první koncert v Praze.
osoba z písku
Jejich vystoupení na Strahově bylo první takovou obrovskou akcí svého druhu v postkomunistických zemích. Richards ve své autobiografii Život vzpomíná na prezidenta Havla, jako na milého chlapa. Jejich hudba dodnes v zemích jako je například Kuba, kde vystoupili v loňském roce, vzbuzuje naděje na jiný svobodnější život.