Jak vytvořit nezapomenutelnou narozeninovou oslavu?


Podíváte se do kalendáře a s hrůzou zjišťujete, že vaše narozeniny se až nesnesitelně rychle přiblížily. Obličej vám zbledne, z čela vám padají krůpěje potu a vy stále nedokážete uvěřit, že narozeninové starosti jsou po roce opět tady. V hlavě máte totální zmatek a oči se vám lesknou nad návalem slz. „To budou zase narozeniny“, napadne vás bezděčně.
Jenže tentokrát to bude jiné. Budete nabyti novými znalostmi a uspořádáte tu nejlepší oslavu!
narozeninový dort

Co musíte nejprve promyslet?

Na počátku je nejdůležitější zvážit, o jakou narozeninovou oslavu se jedná. Jestli jde spíše o formální záležitost s významnými partnery a manažery z práce nebo jde naopak o neformální, uvolněný večírek s partou přátel. Poté je nutné, abyste zvážili místo vašeho večírku. Pokud máte to štěstí mít narozeniny na jaře či v létě, určitě tuto výhodu využijte! Skvělým místem pro narozeninovou párty může být vaše zahrada u rodinného domku, chata uprostřed malebné krajiny, noční klub. Dále se nabízí možnost pikniku na louce či večírek u vody! Pokud jste přišli na svět na podzim či v zimě, určitě nevěště hlavu! Skvělou zábavu můžete prožít i v objednaném salónku v restauraci, v zateplené chalupě či u vás doma!
V hlavě jste si ujasnili počet hostů, místo narozeninového večírku a už přemýšlíte nad pohoštěním. Pro velkolepé oslavy je vhodnější objednat si catering, aby si každý host přišel na své, a vy jste se neocitli v časovém presu. Pro skromnější večírky je super, něco ukuchtit a nabídnout studené mísy. Máte-li obavy, že to nezvládnete, požádejte své hosty v pozvánce, ať něco malého donesou. Jak se říká, nikdo by neměl jít na návštěvu s prázdnou. Nejde tedy o žádné faux pas.
barevné balónky

Nemáte moc financí, ale chcete připravit originální program?

Rozhodli jste se, že vaši oslavu uspořádáte v pohodlí domova či na chatě. Jenže vás trápí, co budete na večírku dělat. Povídat si, hrát společenské hry, vás už samozřejmě napadlo, ale vy hledáte něco nevšedního. Co třeba vyrazit na laser game? Všichni se pobavíte, zapotíte a ještě budete mít společnou fotku! Vydat se můžete i na exit game, které je sice dražší, ale zajímavější! Pracujte jako tým, rozluštěte nápovědy a dostaňte se do hodiny z uzamčené místnosti! Preferujete-li něco klidnějšího, zvolte pouštění lampiónů štěstí.

Na co nesmím při přípravě večírku zapomenout?

·         jídlo (chlebíčky, jednohubky, ovocná mísa, zmrzlinový pohár, chipsy, tyčinky, oříšky)
·         dort (vlastní výroba např. cheescake, objednaný dort např. z Ollies)
·         alkohol (šampaňské, víno, pivo, tvrdý alkohol)
·         nealko (džbánek s vodou, mátou a limetkou, Coca-Cola, Kofola, džus, Fanta)
·         Výzdoba (balónky, narozeninové čepičky, konfety, barevné ubrousky)
·         pozvánka (nejlépe psaná na počítači)
·         hudba (dle vašeho playlistu)