Jakou barvou vymalovat bydlení


Barvy okolo nás ovlivňují nás a naši náladu. Při malování bydlení je třeba vědět, na co si dávat pozor a jakých barev naopak využít pro naši situaci.
Barvy jsou teplé a studené
Barvy je možné rozdělit na dva typy, a to barvy studené a teplé. Mezi studené barvy se obvykle kupříkladu řadí:
*      zelená
*      modrá
*      fialová
malování na zeleno
Mezi barvy teplé se pak počítá například:
*      žlutá
*      oranžová
*      červená

Působení teplých barev

Teplé barvy pozitivně ovlivňují komunikaci a citově nás otevírají. Podvědomě si takové barvy volíme, když jsme otevření a přátelští. Je možné ale využít vlivu těchto barev, a pokud máme nějaký problém s tím, že jsme spíše uzavření a samotářští, můžeme na sebe nechat působit teplé barevné odstíny. Ty potom mohou udělat doslova pravé divy.

Působení studených barev

Tyto barvy působí přesně opačným způsobem. Mohou se uplatnit v místnostech, kde je třeba navodit zklidnění a soustředění. Také se studenější odstín uplatní v místnostech, které obývají hyperaktivní děti. Zklidňující odstíny barev se také hodí do různých koutků interiéru, kde chceme relaxovat a meditovat.

Jak nás barvy ovlivňují

Naše pocity vycházejí z toho, jaké barvy nás obklopují.  Zcela přirozenou barvu okolo nás vnímáme:
*      Barvu zelenou, protože jde o barvu trávy.
*      Modrou barvu, protože je to barva nebe.
*      Hnědou barvu, neboť je to barva země a dřeva.
*      Bílou a šedou barvu, protože jsou to barvy zimy.
Hnědá barva je společná celému roku, je námi tedy vnímána jako barva stability. Výrazné barvy, jako červená, oranžová a fialová jsou barvy květů. Objevují se náhle, ale netrvají dlouho.
trendové barvy

Záleží na místě bydlení

Mezi důležité činitele také patří místo, kde se nacházíme, kde žijeme. Jsou například oblasti, kde je málo sluníčka, kde dlouho panuje zima, kde je sychravé a pošmourné počasí. V takovém bydlení se určitě vyplatí využít do interiéru výraznější a teplé barvy.