Bazén můžete bez obav nechat napuštěný i přes zimu

Rádi byste ponechali vodu ve svém bazénu i přes zimu, ale máte strach, že vznikající led poškodí stěny vaší nádrže? Skvělá zpráva je, že podobným problémům můžete snadno předejít. Pomohou vám s tím dilatační plováky!

zmrzlá voda

S plováky se vznikajícího ledu nemusíte obávat

Dilatační plovák je plastový plovák zhruba o velikosti poloviny metru, který je ve své spodní části naplněný pískem, zbytek plováku je dutý. To způsobí, že plovák ve vodě zaujímá potřebnou svislou pozici. Každopádně to hlavní je, že tělo tohoto plováku je měkké a velice snadno deformovatelné, takže spolehlivě pohlcuje tlakové síly vznikajícího ledu, čímž efektivně chrání stěny vaší koupací nádrže před poškozením, které mu hrozí v mrazivých dnech, kdy voda mění skupenství (led zaujímá větší objem než kapalná voda).

Plováky jsou navíc zhotoveny z kvalitního plastu, který vydrží mnoho let, takže se nemusíte obávat, že byste plováky museli po skončení koupací sezóny vyhodit a pro příště kupovat nové.

Nicméně jasné je, že pouze s jedním plovákem si nevystačíte. K tomu, abyste spolehlivě ochránili svou nádrž před poškozením, je nezbytné, abyste ji vybavili hned několika plováky, které rozmístíte ve směru nejdelšího rozměru nádrže. Tím je u kruhových a oválných bazénů jejich osa a u čtvercových a obdélníkových bazénů jejich úhlopříčka. Nicméně i bazény nepravidelných tvarů můžete spolehlivě ochránit před ledem tím, že je pomyslně rozdělíte na jednoduché geometrické útvary, u kterých následně uplatníte výše zmíněné pravidlo.
ledové vločky

Bazén je nezbytné kvalitně zazimovat

Každopádně dilatační plováky byste měli do nádrže umístit až těsně před tím, než se ji rozhodnete překrýt plachtou. Před tím je potřeba bazén řádně zazimovat, což znamená zajistit, aby voda v nádrži byla v té nejlepší možné kondici, a poté do ní aplikovat zazimovač, což je speciální přípravek, který se postará o to, abyste vodu v nádrži našli před začátkem nové koupací sezóny v tom nejlepším stavu.