Těžbou kryptoměn můžete vydělat zajímavé peníze

Zaujala vás těžba kryptoměn? Bezesporu se jedná o zajímavý způsob, jak přijít k penězům! Uvažujete nad tím, že byste se do ní také pustili? V tom případě byste měli dobře vědět, o co konkrétně se jedná, a co takový proces obnáší.
Kryptoměny vznikly jako alternativní platidla, která se od klasických peněz liší především tím, že jejich systém je decentralizovaný.

bitcoin

To je v zásadě odlišuje od klasických peněz, které vyžadují centrální autoritu, jež se podílí na potvrzování jednotlivých transakcí, na jejich ověřování a na celkovém dohledu nad probíhajícími převody peněz. Je tedy jasné, že taková středová pozice je velice snadno zneužitelná a vede k hromadění informací a vládě nad trhem. Něco takového ve světě kryptoměn nehrozí, neboť jednotlivé platby probíhají mezi samotnými uživateli zvolené měny. Veškerá elektronická platidla fungují v systému anonymních plateb, nicméně existují taková, u kterých není možné jednotlivé platby sledovat ani při vyvinutí značného úsilí. Navíc, díky tomu, že je tento systém decentralizovaný, tak je také velmi rychlý a efektivní a nehrozí vám, že se vám platba vrátí anebo bude zamítnuta.

blockchain

Potvrzování probíhajících transakcí tak obstarávají samotní těžaři. Poskytují výpočetní sílu svého zařízení k tomu, aby došlo k výpočtu složitého algoritmu a tím i k potvrzení každé konkrétní transakce. Potvrzené transakce se postupně zařazují do bloku a jednotlivé bloky pak tvoří články dlouhého řetězce, blockchainu.
K tomu, abyste se na potvrzování transakcí mohli podílet i vy, budete potřebovat výkonné zařízení, takzvaný miner. Podle toho, jakou konkrétní kryptoměnu si k těžbě zvolíte, to bude buď GPU miner anebo velice výkonný asic miner opatřený speciálním čipem. Ceny jednotlivých těžebních zařízení se výrazně liší, a liší se také výpočetní výkon, který vám mohou poskytnout. Na paměti byste měli mít vždy to, že čím větší výpočetní výkon vyvinete, tím více transakcí potvrdíte, a o to více si na takové akci vyděláte.