Zdravé mlsání i součást jídelníčku

Rádi něco zobáte u televize, ale je vám jasné, že chipsy a slané tyčinky nemůžete jíst často, protože jsou prostě velmi nezdravé? Co takhle zkusit něco zdravějšího? Oříšky jsou skvělým zdrojem zdravých tuků a bílkovin, proto jsou velmi oblíbené mezi sportovci. Stačí jich přidat hrst do snídaňové kaše, nebo třeba do tvarohu. Díky nim zvládnete pokrýt denní potřebnou dávku minerálů i zdravých tuků, které jsou při hubnutí i udržování kondice nezbytné. Mezi neoblíbenější patří kešu, arašídy, pistácie, ale i lísková jádra, vlašské ořechy nebo třeba pinie. Všechny najdete u nás a to ve vysoké kvalitě.

lískové ořechy

Kam s nimi?
Pokud sledujete fitness kroky sportovců, určitě jste si všimli, že ořechy opravdu jí ve velkém. Samozřejmě ne po kilech, ale denně si jich alespoň hrst dají. Jsou důležité, protože obsahují omega-3 mastnou kyselinu, která vám pomůže v prevenci proti onemocnění srdce. Pokud je samotné nemusíte, můžete si z nich udělat domácí máslo. Stačí je najemno rozemlít v robotu, a máte domácí ořechové máslo, které se hodí jako luxusní dárek vlastní výroby ke každé příležitosti. Jsou lidé, které je nejí vůbec, a to je škoda.

více druhů ořechů

Měli byste je začít jíst nejen kvůli jejich blahodárný účinkům na lidský organismus, a tím i na naše zdraví, ale i kvůli jejich lahodné chuti. Pokud na ně nemáte alergii, ale jen vám nechutnají, naučte se je v kuchyni používat. Mouka z ořechů se používá na pečení zdravých moučníků nebo chlebů a dalšího pečiva, máslo na dochucení kaší či na lívance nebo palačinky, zkrátka ořechy se dají použít na mnoho způsobů. Byla by škoda nevyužít jejich potenciál a ochudit se o účinky, které nám přináší. Vyberte si z široké nabídky v našem e-shopu a doplňte si zásoby, které přes rok zcela jistě využijete v cestě za zdravým tělem. Neodkládejte hubnutí na dobu neurčitou, ale vrhněte se do toho hned.