S půjčkou bývají problémy

Pokud už jste někdy potřebovali půjčku kvůli nezvládnutelné finanční tísni, určitě mi potvrdíte, že nebylo právě snadné ji získat. Možná jste oběhli pěkných pár bank a doložili celý stoh všelijakých lejster, než vám vyhověli, a třeba vám v bankách dokonce ani nevyhověli s tím, že údajně nejste bonitní. A ať už to dopadlo jakkoliv, je skutečností, že se takové scénáře objevují dnes a denně. Každou chvíli je tu někdo, kdo nezvládá své finance a potřebuje půjčit, každou chvíli je tu někomu půjčka schválena a někomu zamítnuta. A každou chvíli tu tak máme jak lidi, kteří oplývají dostatkem peněz, tak i ty, kteří jich mají skutečně poskrovnu.

mix mincí

A co to znamená v praxi? Že ti, kdo peníze potřebují, musí půjčku sehnat stůj co stůj, což pro ně ale není často ani trochu jednoduché. Zejména pokud vězí v problémech až po uši, mají nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a další potíže.

A tak podobní lidé shánějí a shánějí, pídí se po tom, kdo by jim půjčil, a nejednou stále více propadají pocitu zmaru, když jsou zas a znovu odmítáni. Ovšem tak nedopadají všichni, kdo jsou právě v nouzi. Lidé, kteří totiž mají nějakou vlastní nemovitost a znají nebankovní hypotéky, vědí, kam se obrátit, když je to v bankách beznadějné. Vědí, že u nebankovní společnosti díky možnosti dát do zástavy nemovitost snadno uspějí, i kdyby nebyli jako žadatelé o půjčku ani trochu dokonalí.

bankovka z Mexika

U takové nebankovní hypotéky se prostě dá nemovitost do zástavy, doloží se aspoň nějaká schopnost splácet, a pak už není problém dostat tu k dispozici třeba až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti. A ani takto velké částky se netřeba obávat, protože ji tu lze někdy splácet třeba až čtyři desítky let.

U nebankovní společnosti tak tedy někdo s nemovitostí bez problémů uspěje a potřebné peníze dostane k dispozici. A to dokonce i vcelku výhodně.