Využijte tablety 5 v 1

Desinfekční chlorové tablety – základ tohoto výrobku tvoří chlornan sodný, který zajistí desinfekci vody proti choroboplodným zárodkům, bakteriím a virům, na podobné bázi, jak se to provádí v úpravnách pitné vody pro vodovodní řad.

Stabilizace působení aktivního chlóru – důležité je, aby chlór v bazénu byl ve „vázané formě“, tedy aby vytvářel sloučeniny, které jej ve vodě udrží delší dobu. Sloučeniny s obsahem chlóru pak také lépe odolávají působení UV záření, čímž zajišťují vyšší účinek ve srovnání s volně rozpouštěným chlórem z chlorových tablet, případně s využitím rozkladu slané vody pomocí elektrolýzy na chlorové a sodíkové ionty.

čistá voda v bazénu

Algicid – kdybychom ponechali v bazénu růst vodní rostliny, ty by začaly vylučovat látky, které brání rozmnožení nežádoucích řas. Toto vám potvrdí mnoho zkušených akvaristů. V některých velkých přírodních nádržích jsou skutečně rostliny, které se starají o čistotu vody, ovšem v běžných zahradních bazénech, kde rostliny nejsou, se ochrana proti řasám řeší pomocí tzv. algicidu.

brýle u bazénu

Vločkovač – vločkovače se starají o to, aby voda v bazénu zůstala krásně průzračná a nebyla zakalená. Zákal jsou totiž velmi drobné nečistoty, např. pyl, prach či odumřelé řasy, a ty se nedokážou zcela zachytit ve filtračním písku nebo filtrační kartuši. Potřebujete pak něco, co tyto drobounké částečky sloučí do větších kousků, tzv. vloček. Vločky pak klesnou ke dnu, odkud je odsajete nebo vypustíte do kanalizace, a některé vločky se zachytí i ve filtraci.

Stabilizátor tvrdosti vodytablety do bazénu 5 v 1 obsahují i látku, která snižuje tvrdost vody, tzn. reaguje s ionty vápníku a hořčíku, které jsou za vyšší tvrdost zodpovědné. Příliš mnoho těchto minerálů zároveň kalí vodu, takže se stabilizátorem tvrdosti bude tekutina v bazénu krásně čirá a doopravdy lákavá ke koupání a relaxaci.