Vybíráme šatní skříň do ložnice

Šatní skříň můžeme najít téměř v každé domácnosti. Ukládáme do ní oblečení, lůžkoviny nebo sportovní potřeby, zkrátka vše, co by se zbůhdarma nemělo povalovat jen tak po bytě. Kvalitní šatní skříň je vyrobena z bytelného materiálu, vyznačuje se vysokou odolností a její vnitřní uspořádání vyhovuje jejím majitelům. Taková je přesně vestavěná šatní skříň h1487 Sten-skrine. Jaké parametry jsou tedy vlastně klíčové při výběru té pravé vestavěné šatní skříně?

  • Vnitřní uspořádání vestavěné skříně

závěs s oblečením

Velmi oblíbeným prvkem je policový systém. Police tvoří základní část vnitřního uspořádání, které je doplněno o úložné boxy, boxy na špinavé prádlo nebo prostorem se závěsnou tyčí pro visící oblečení. Vnitřní dispozice šatní skříně je na vlastním uvážení a preferencích. Každý od šatní skříně očekává něco jiného a něco jiného mu také vyhovuje. Podle vlastního uvážení můžete volně volit počet a velikost polic, zásuvek nebo samotné uspořádání vnitřního prostoru.

  • Otevírání

Někdo dává přednost posuvným dveřím s velkým zrcadlem, jiný se spokojí s běžným otevíráním. Šatní skříně s posuvnými dveřmi v posledních letech slaví velký úspěch, díky jejich otevírání zabírají v místnosti daleko méně místa. U levnějších modelů se předem ujistěte, že jsou dveře od šatní skříně opravdu kvalitní a panty drží dveře na svém místě.

chytře řešená ložnice

  • Stabilita šatní skříně

Vestavěné šatní skříně většinou potřebují dostatečnou oporu a v mnoha případech je přimontování k nosné stěně nutné. Jinak by se mohlo stát, že vám celá konstrukce dříve nebo později spadne na hlavu. Při výběru vhodného materiálu, vsaďte na kvalitní masivní dřevo. To sice nepatři mezi nejlevnější, ale vydrží dlouhá léta. Masivní dřevo však nepatří mezi nejlehčí materiály, pokud tedy vlastníte byt v pátém patře bez výtahu, raději vybírejte z lehčích materiálů, jako je například dřevotříska nebo laminát.