Voda, zázrak života

Obyčejná voda nebo zázrak? Někdo nad vodou ohrnuje nos, prý ji pijí jen žáby. Kdo to říká, velmi se mílí. Voda je totiž opravdu učiněný zázrak. Nejenže v lidském těle významně ovlivňuje správné fungování organismu a dokáže ho léčit, k tomu navíc koupele a vodní masáže lahodí pokožce. Voda má dokonce příznivý vliv na psychiku. Tak proč si jí nedopřát?

voda z kohoutku
Bez vody vydržíme jen několik dní

Naše tělo je z více jak 60% tvořeno z vody. Proto náš organismus bez příjmu tekutin vydrží dva, maximálně tři dny. Pro naše tělo je nejprospěšnější čistá a chladná neperlivá voda, se kterou bychom měli dodržovat pravidelný pitný režim. Kdo nechce pít čistou vodu, může si jí zdravě ochutit ovocem a zeleninou . Denně se doporučuje vypít dva až tři litry tekutin, když ale toto množství překročíme, nic se neděje, voda se totiž sama z těla vyloučí. Pokud však našemu tělu dodáváme tekutin málo, organismus se začne přehřívat, dochází k únavě, vyčerpání, podráždění, úzkosti či bolestem hlavy. Proto je dostatečný pitný režim opravdu nevyhnutelný.
sklenice pod vodou

Voda léčí

Ačkoliv se může zdát, že je voda obyčejná, léčí různé choroby. Je v ní totiž rozpuštěno velké množství látek, které jsou pouhým okem neviditelné, ale pro náš organismus nezbytné a někdy i léčivé. Nejenže voda zažene žízeň, pomáhá také bojovat s nadváhou, skvěle dokáže nastartovat metabolismus, pomáhá proti únavě, ztrátě energie a vyčerpání, snižuje cholesterol v krvi, zabraňuje chronickým onemocněním a uvolňuje křečovité stahy.
odpočinek u jezera

Léčivé koupele

Historie léčivých koupelí je protkána nejrůznějšími legendami, kdy už královna Kleopatra čerpala sílu z Mrtvého moře. Dnes je na světě mnoho míst, kde díky tryskající vodě vyrostly lázně, jejich voda se nejen pije, ale také se v ní koupe. Koupele si nemusíme dopřávat jen v lázních, ale také třeba u sebe doma ve vaně, či v aqvaparku. Účinky koupele na lidský organismus jsou dokonalé. Existuje celá řada způsobů, jak tělu poskytnout očistný účinek, například ve střídavé horké a studené koupeli, sedacích či solných koupelích, nebo jen obyčejným plaváním. Všechny vodní procedury působí blahodárně na celý organismus. Vodoléčba je vhodná nejen na pohybový aparát, ale také na uvolnění stresu.

4.5/5 - (4 votes)