Voda, zázrak života

Obyčejná voda nebo zázrak? Někdo nad vodou ohrnuje nos, prý ji pijí jen žáby. Kdo to říká, velmi se mílí. Voda je totiž opravdu učiněný zázrak. Nejenže v lidském těle významně ovlivňuje správné fungování organismu a dokáže ho léčit, k tomu navíc koupele a vodní masáže lahodí pokožce. Voda má dokonce příznivý vliv na psychiku. Tak proč si jí nedopřát?

voda z kohoutku
Bez vody vydržíme jen několik dní

Naše tělo je z více jak 60% tvořeno z vody. Proto náš organismus bez příjmu tekutin vydrží dva, maximálně tři dny. Pro naše tělo je nejprospěšnější čistá a chladná neperlivá voda, se kterou bychom měli dodržovat pravidelný pitný režim. Kdo nechce pít čistou vodu, může si jí zdravě ochutit ovocem a zeleninou . Denně se doporučuje vypít dva až tři litry tekutin, když ale toto množství překročíme, nic se neděje, voda se totiž sama z těla vyloučí. Pokud však našemu tělu dodáváme tekutin málo, organismus se začne přehřívat, dochází k únavě, vyčerpání, podráždění, úzkosti či bolestem hlavy. Proto je dostatečný pitný režim opravdu nevyhnutelný.
sklenice pod vodou

Voda léčí

Ačkoliv se může zdát, že je voda obyčejná, léčí různé choroby. Je v ní totiž rozpuštěno velké množství látek, které jsou pouhým okem neviditelné, ale pro náš organismus nezbytné a někdy i léčivé. Nejenže voda zažene žízeň, pomáhá také bojovat s nadváhou, skvěle dokáže nastartovat metabolismus, pomáhá proti únavě, ztrátě energie a vyčerpání, snižuje cholesterol v krvi, zabraňuje chronickým onemocněním a uvolňuje křečovité stahy.
odpočinek u jezera

Léčivé koupele

Historie léčivých koupelí je protkána nejrůznějšími legendami, kdy už královna Kleopatra čerpala sílu z Mrtvého moře. Dnes je na světě mnoho míst, kde díky tryskající vodě vyrostly lázně, jejich voda se nejen pije, ale také se v ní koupe. Koupele si nemusíme dopřávat jen v lázních, ale také třeba u sebe doma ve vaně, či v aqvaparku. Účinky koupele na lidský organismus jsou dokonalé. Existuje celá řada způsobů, jak tělu poskytnout očistný účinek, například ve střídavé horké a studené koupeli, sedacích či solných koupelích, nebo jen obyčejným plaváním. Všechny vodní procedury působí blahodárně na celý organismus. Vodoléčba je vhodná nejen na pohybový aparát, ale také na uvolnění stresu.