Stěhování v Praze v zimě

Čeká vás stěhování v hlavním městě, které musí proběhnout v zimě? Buďte v tuto roční dobu více bdělí nejen kvůli větší pravděpodobnosti nějakého karambolu na namrzlé silnici, ale počítejte i s tím, že v zimě se již po 15. hodině snižuje viditelnost, což může mít vliv na vaši psychiku, fyzický výkon i na řízení vozidla.

označení krabice křehké

Vyřešte si parkování

Že je v Praze problematické parkování, ví kde kdo, je to dáno mimo jiné i obrovským nárůstem počtu vyrobených automobilů, z nichž některé se objevují v rodinách ve větším počtu. Není dnes výjimkou, že např. v Praze jsou v jedné rodině dvě nebo tři auta, a ta musí někde zaparkovat. A zvláště v centru je to obrovský problém, protože, jak sami jistě uznáte, není nafukovací.

kartonová krabice

Stěhování představuje v Praze problém zásadního charakteru a je v mnoha případech nutné požádat městský magistrát o výjimku. Zpravidla vám vyhoví, ale to není vše, co musíte podniknout, doporučuje se místo vyhradit fyzicky, např. dřevěnými latěmi, pneumatikami, paletami nebo dopravními kužely brzy ráno ve stěhovací den. V zimě se to dále může komplikovat napadaným sněhem, a tak si místo budete možná muset i proházet vzhledem k velikosti stěhovací jízdní soupravy.

Námraza

Lehký sněhový poprašek, větší uježděná sněhová vrstva, namrzající déšť – to vše jsou vlivy, s nimiž se v jiném období roku nesetkáte a neřešíte je. V souvislost se stěhováním v Praze vás mohou pěkně potrápit při řízení vozidla, přenášení věcí a nakládání, pokud stěhujete cokoli svépomocí. Stěhovací firmy jsou však na takovéto situace připravené, ale usnadnit celý proces můžete tím, že budete mít připravený posypový materiál, a že zajistíte, aby se daly dobře otevírat vchodové dveře a nemohlo dojít k žádnému vážnějšímu úrazu.

Nízké teploty

Při velmi nízkých teplotách a zvláště podpořených větrem, můžete snadno prochladnout nebo se mohou vytvořit omrzliny. Pamatujte na teplé oblečení tak, abyste na to nedoplatili po zdravotní stránce. Zároveň pamatujte na dostatek tekutin, protože i v zimě můžete být dehydrovaní.