Sportovní kočárky s většími koly si poradí i s obtížnějším terénem

Sportovní kočárky se začaly vyrábět již před téměř půl stoletím jako standardní modely pro převážení batolat zejména v městském prostředí. Jejich výhody spočívají mimo jiné v lepší manévrovatelnosti v terénu, který někdy bývá opravdu náročný.

Co dokáže velký průměr kol

Některé sportovní kočárky mají dvě velikosti kol. Vpředu menší průměr a vzadu větší. Menší průměr je vhodnější vpředu proto, že se s ním lépe manévruje na malém prostoru, například když je zapotřebí se s ním otáčet na chodníku, přecházet rychle přechod pro chodce, pohybovat se na rozkopané cestě nebo míjet velkou skupinu lidí. Velký průměr zadních kol naopak zajišťuje větší stabilitu i na vratších terénech, jako je rozbahněný či rozmáčený trávník, sněhová břečka na chodníku, posypový materiál (písek), kamínky a štěrk atp.

sportovní kočárek v terénu

Pamatujete se ještě na sportovní kočárky golfky, které začaly být velmi populární již v osmdesátých letech minulého století? Maminkám usnadňovaly spoustu starostí právě v takovýchto situacích, zejména při pohybu ve městě a při cestování autobusy městské hromadné dopravy, jenže mělo to právě háček v těch malých kolečkách, které byly vpředu i vzadu. Stávalo se, že když najely na větší ostrý štěrkový kámen, ten se mezi kolečky zaklínil, anebo při překonávání různých terénních nerovností se tu kolečka zabořila a vyžadovalo značné úsilí kočárek odtud vyprostit. Přece jen jej však tlačily maminky, nikoli zápasníci či kulturisté (možná až na výjimky), takže byla jízda v takovém prostředí docela zabíračka.

jízda s kočárkem

Moderní sportovní kočárek do terénu je však vývojově pokročilejší záležitost. Díky jeho větším kolům a hlavně samotné konstrukci, která umožňuje i vyšší komfort pro batole, máte k dispozici propracovaný výrobek pro bezpečné a pohodlnější zvládání každodenních situací na cestách po městě i na venkově, v přírodě, na dovolené, zkrátka kamkoli se s ním vypravíte.