Španělská kultura

Je známo, že architektura v samotném Španělsku vznikala již od dob antických. Velkou spoustu památek postavili Maurové. Později se zde začala objevovat gotika a také renesance. Architekty, kteří ve Španělsku účinkovali, asi nemusíme představovat. Jedná se totiž o slavné osobnosti, jako byl například Gaudí. Ze Španělska pochází velká řada malířů, jako byl například Picasso nebo Salvator Dalí. V literatuře se proslavila jména jako Cervantes nebo Lope de Vega. Opomenout nesmíme ani hudebníky. Nejpoužívanějším hudebním nástrojem je kytara.
španělské město
Jestli je něco, co určitě stojí za zmínku, pak je to moderní architektura. Určitě ale také tanec a hudba. Španělsko velmi charakterizují karnevaly.
Asi nikoho nepřekvapí, že je Španělsko doslova kolébkou kytary. Nejen hudba ale i tanec zde mají svou dlouhou historii. Prvním metodikem byl Gasapr Sanz a to již v 16. století. V dnešní době je velmi populární flamenco to se jmény, jako je například El Fary.
Země má také dlouhou filmovou tradici. Mezi známé režiséry patří Florián Rey nebo Carlos Saura.
Pyšnit se může Španělsko fotbalisty z FC Barcenoly či Realem Madrid. Naprostou jedničkou jsou také tenisté, jako je Rafael Nadal nebo Manuel Santana.
V dřívějších dobách se jednalo o zemi chudobnou. Neustále zde probíhaly války. Období rozkvětu se objevilo za dob Říma a později Maurů. Vše se podepsalo na španělské kultuře.
město alhambra
Španělsko má okolo 50 miliónů obyvatel. Nikdy se nejednalo o zemi jednotnou. Imigranti tvoří až 13% populace.
Španělé jsou považování za extroverty, protože se nebojí svých názorů a ani emocí. Jsou typičtí tím, že se rádi baví. Nemají problém se seznamováním a také pobavením. Jejich silnou stránkou není dochvilnost a ani spolehlivost.
Jedná se o zemi více jazyků. Všichni obyvatelé se ale snaží komunikovat kastilštinou. Mezi jazyky bychom mohli zařadit baskičtinu, galicijštinu apod. Existují ale i jiné dialekty, kterými se hovoří, a to i přesto, že nejsou oficiálními jazyky.
Pokud byste někdy měli možnost Španělsko navštívit, pak té možnosti určitě využijte. Jedná se o překrásnou zemi, na kterou budete ještě vzpomínat.