Praktický, útulný a moderní

Jestliže máte v plánu nově zařídit obývací pokoj nebo chcete provést jen některé drobné úpravy či výměnu nábytku, vše by mělo být dobře promyšleno a jasné by mělo být, v jakém duchu budou vymalovány stěny, jaký bude nábytek, podlaha či koberce, záclony, závěsy a doplňky .
kuchyň s obývákem.jpg

V jednoduchosti je krása

Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více a to platí i při zařizování místnosti. Nábytek do obývacího pokoje vybírejte pokud možno najednou, jen tak se vám podaří zachovat jednotnou linii. Nevypadá dobře, když je každá skříňka jiná, stejně tak nepůsobí nejlépe mix několika různých barev, které k sobě neladí. Proto byste měli s barvou nábytku sladit i nátěr na stěnách, případně motivy tapet. Neznamená to ale, že byste se měli bát výraznějších barev nebo se jim úplně vyhnout, ideální volbou jsou barvy pastelové. U obývacích stěn nebo různých nábytkových sestav pak oceníte nejen z hlediska estetického, ale i praktické, snadnou údržbu povrchu, trendy jsou povrchové lesky. Rozhodující pro velikost obývací stěny jsou prostory pokoje. V malé místnosti nebude vůbec dobře vypadat obrovská obývací stěna sahající až pomalu ke stropu, volte spíše sestavu jednotlivých kousků nábytku.
černobílý interiér.jpg

Dominantou obýváku je v každém případě sedací souprava. Její velikost se odvíjí od velikosti místnosti a také od toho, jaký další nábytek zde bude umístěn. Podle umístění oken a dveří se pak rozhodnete pro tvar a také možnosti dané sedačky, zda bude mít úložný prostor a bude rozkládací. Na trhu najdete sedačky od těch malých až po ty velké, nemluvě o nespočtu barevných kombinací a materiálů. Vybrat si musí opravdu každý. Jestliže vám to možnosti místnosti umožní, určitě pořiďte i křeslo, menší otoman nebo relaxační lehátko. Jako dekorace jsou hodně používány samolepící ozdobné tapety.