Pergola Vás ochrání před sluncem i deštěm


Pergola je skvělá věc nejen v létě, když svítí slunce, ale také když Vás přepadne nenadálý déšť při grilování nebo odpočinku na zahradě. O co se jedná?

Určitě to znáte, léto, slunce svítí o sto šest a vy byste tak rádi poseděli na čerstvém vzduchu nebo si jen venku vypili svou oblíbenou odpolední kávu. Ale jak to udělat? Řešením pro Vás mohou být pergoly Pergoly-trutnov. Díky pergole to totiž není žádný problém. Díky ní se dostanete do stínu a slunce Vás nespálí nebo déšť nepromočí. Pojďme se tedy podívat jakou pergolu si vybrat.

pergola s vínem

Jaké máme pergoly?

Na trhu existuje mnoho druhů pergol, a tedy máte velkou možnost výběru, tak aby Vám krásně zapadla tam, kde se ji chystáte namontovat. Vybírat můžete nejen z klasického materiálu, kterým je masivní dřevo, ale trh nabízí pergoly hliníkové, ocelové nebo třeba bioklimatickou. Co si představit pod bioklimatickou? Jak už trochu název napovídá jedná se o pergolu, která je topkou a přizpůsobí se danému počasí. Pokud svítí sluníčko zastíní Vás lamely a večer Vás příjemně osvítí led světlo. Pořízení pergoly je velmi snadné a kvalitní firmy Vám ji i postaví na Vámi zvolené místo.

pergola

Péče o pergolu

I pergola potřebuje svou péči a neměla by se určitě zanedbávat. Pokud doma máte masivní dřevěnou pergolu měli byste ji natírat ochranným nátěrem. Díky tomuto nátěru zabráníte vnějším vlivům, aby Vám pergolu poničili. Pokud se vrhnete na nátěr pergoly měli byste si pamatovat, že není vhodné ji natírat, pokud venku žhne slunce, prší nebo více fouká. Ne, že byste díky větru spadli, ale větrem se přenáší různá nečistota, která by Vám zbytečně poté utkví v nátěru. Nátěr by měl být opravdu proveden důkladně a nejlépe v rozmezí venkovních teplot 5-25 stupňů Celsia. Pokud jste dali přednost hliníkové pergole před tou dřevěnou máte mnohem jednodušší starost o její čištění. Stačí ji důkladně vymést od nafoukaných nebo donesených nečistot, poté ji omýt vodou a k tomu je možné použít i mýdlovou vodu. Jedinou věc je zde potřeba si pamatovat, že hliníku škodí agresivní čistící prostředky.