Strojové čištění koberců doma i v kanceláři je správný krok

Již po staletí je koberec nejvyhledávanější a nejpříjemnější podlahovou krytinou. V některých zemích se kvalitní koberce dědí po generace jako rodinný poklad. Aby nám však koberec dobře sloužil a designově vypadal, je potřeba koberec pravidelně čistit speciálními stroji a kvalitními a šetrnými prostředky.

Vzhledem k vysoké pořizovací ceně profesionálních strojů, velké fyzické namáhavosti při čištění i nutnosti znalostí a zkušeností ohledně materiálů je nejvýhodnější variantou zajistit alespoň 1x ročně čištění profesionální firmou, která má dostatečné zkušenosti i kvalitní stroje, jako wismont-cisteni. Zajisté nás jako u každé služby bude zajímat u čištění koberců i její cena Wismont-cisteni. Jistý je však fakt, že tato pravidelná péče je nenahraditelná a cenově dostupná, stejně jako pravidelný servis u našeho vozu nebo pravidelná dentální péče o náš chrup.

Detail koberce

Cenová hladina této služby je přijatelná, ale závisí na mnoha faktorech.

Přesná cenová hladina je závislá na mnoha faktorech, jako např. plocha koberců, stupeň znečištění, materiál koberce. Zkušený profesionál nám po prohlídce koberce či udání příslušných parametrů doporučí nejvhodnější postup a potřebné kroky a prostředky k optimálnímu výsledku. Naštěstí je již pryč ta doba z minulosti, kdy čištění koberců znamenalo fyzicky a časově náročné ruční čištění a poté spoustu hodin schnutí koberce.

Ruční mytí koberce

Nejvyužívanějšími metodami při strojovém čištění koberců v dnešní moderní době je extrakční metoda mokrou cestou, použití hloubkové rotační technologie nebo jejich kombinace. Doplňkovými službami je obvykle dezodorace (odstranění zápachu), lokální odstranění odolných skvrn či biologického znečištění (moč, zvratky aj.). Pravidelné čištění nám taktéž zajistí zdravé a hygienické prostředí bez virů, bakterií a roztočů, což zejména v dnešní době není nepodstatné.

Rotační hloubková technologie je téměř vždy využívána ve firemních prostorech, kde je zatížení použití kobercových krytin vyšší vč. hlubšího znečištění. U této technologie dochází také k narovnání kobercových vláken, čímž se eliminují více užívaná místa s více prošlapanými místy na koberci.

Ceny se rozhodně bát nemusíme a odměnou nám bude funkční a krásný koberec, který je velmi viditelným prvkem naší domácnosti či firmy.