Honí vás mlsná? Vyzkoušejte, co je in

Každý z nás si někdy rád zahřeší a poohlíží se po nějakém mlsání, a kromě oblíbených stálic je fajn někdy vyzkoušet taky něco nového. Jestli si někdy děláte do práce nebo do školy svačinu, můžete zde načerpat i inspiraci, co s sebou místo rohlíku s paštikou.

Smoothie
je dnes už na každém rohu! Ale co to vlastně je? Smoothie se vyrábí většinou z čerstvé zeleniny a ovoce, ale lze přidat prakticky cokoliv, a nějaké tekutiny. Nejčastěji se používá mléko či voda, pro hustější konzistenci například i tvaroh nebo jogurt. Pokud Smoothie snídáme, můžeme si přidat třeba vločky. To vše se rozmixuje, buďto v klasickém mixéru nebo si můžeme pořídit speciální smoothie maker. Přidat můžete podle chuti třeba i různá semínka nebo sušené plody, po cvičení je dobré přidat třeba sušený protein.

Fresh džusy
Kdo by je neznal? V poslední době jsou nedílnou součástí zdravého životního stylu. Podobně jako prodejny smoothie i stánky s džusem potkáte úplně všude. Obsluha vám dle přání namíchá ovoce dle výběru nebo si můžete vybrat z připraveného menu. Výhodou čerstvých džusů je ten, že nedochází k žádnému tepelnému nebo konzervačnímu zpracování ovoce a zeleniny, a tak nepřijdete o důležité vitamíny.

Raw
aneb Syrové. Nepředstavujte si ale tatarák nebo suschi! Raw je také hitem zdravého stravování a jde o to, že se suroviny neupravují tepelně, maximálně na cca 40 stupňů. Raw se připravují jak celá jídla, tak pochutiny jako jsou například dorty, tyčinky, vánoční cukroví, zákusky a podobně. I když se to nezdá, raw kuchyně je velmi pestrá, takže když vás někdo pozve na syrové menu, nemusíte se bát, že budete chroupat mrkev.

Avokádo
je geniální plodina. Lze ho připravit na sladko, naslano nebo si ho dát jenom tak. Hodí se do salátů, k snídani na celozrnný chléb, lze z něj udělat pomazánku a dokonce i domácí nutelu! Avokádo je prostě oblíbené, o tom není pochyb.

Makronky
Křehké, lehké, barevné, sladké a hříšně dobré – to jsou makronky. Francouzské cukroví, které na nás pomrkává z vitrín každé stylové kavárny. Není to jenom pamlsek pro hipstry, na makronkách si pochutnají všichni. Ale jak se vlastně jí? Není to zákusek ani bonbon… Prostě se do makronky zakousněte a užijte si ji.

Cupcake
Od makronek je k ozdobeným košíčkům jen malý krůček. Je to sladké pečivo v papírovém košíčku, které je bohatě ozdobeno krémem. Není ani tak důležité, jaké je pečivo – celkově se vyskytuje jen několik druhů, ale jaký je krém! Tam cukrářští umělci popouští uzdu svojí fantazii. Ochutnat můžete obvyklé příchutě jako je borůvka, čokoláda nebo vanilka, méně obvyklé chutě jako třeba slaný karamel nebo osobité „úlety“ jako Oreo, Lentilky nebo