Akinator – webový génius!


Akinator opravdu dokáže uhodnout kohokoliv na koho myslíte. Prostě se Vás ptá na různé otázky, vy na ně odpovídáte pouze „ano, ne, nevím, pravděpodobně ano a pravděpodobně ne“. Podle toho z Vaší mysli vyčte, o koho se jedná. Dokáže rozpoznat opravdu velkou masu známých lidí, ale dokáže rozpoznat i to, že myslíte na někoho ze své rodiny, na svého manžela či přítele, na svou kamarádku, a jiné. Takže pokud si na internetu najdete webovou stránku, na které se nachází Akinator, zažijete opravdu mnoho zábavy a nakonec budete překvapeni, jak to dokázal a jak je možné, že zase uhodl osobu, kterou jste si mysleli. Důležité je, ale odpovídat na otázky pravdivě. I pokud budete odpovídat naschvál špatně, pozná to.

křídový otazník
Jak Akinator funguje a na jakém principu pracuje?

Akinator je vlastně program umělé inteligence. Funguje na principu vylučování odpovědí na základě Vašich odpovědí. Avšak by bylo dobré prozradit, že Akinator zatím nemluví česky. Je k dispozici více jazyků, avšak většina lidí používá samozřejmě angličtinu. Angličtina je použita velmi jednoduchá, takže pokud ovládáte alespoň základní angličtinu, jistě si s Akinatorem porozumíte. Při nejhorším si otevřete překladač a to, čemu neporozumíte, si v klidu přeložíte. Akinator většinou, tedy pokud odpovídáte na otázky pravdivě, velmi rychle pozná, o koho jde, ale pokud náhodou ne, po 3. špatném hádání vás vyzve, abyste napsali, koho jste mysleli. Je možné, že Vámi hádaná osoba se v databázi nenachází a tudíž ji Akinator nezná a nemůže vědět, kdo to je.

že by nápad?
Akinator v mobilu

Ano, s Akinatorem se můžete bavit i v mobilu. Existuje aplikace na mobilní platformy, kterou si stáhnete do svého chytrého telefonu a můžete hádat a pokoušet se Akinatora porazit. V aplikaci je možné za nahrané body dokupovat doplňky pro tohoto džina z kouzelné lampy.

4/5 - (1 vote)