Ve vztahu se musí mluvit i o penězích, nebo to může Váš vztah zničit


Jak budete nakládat s penězi, byste si v partnerském vztahu měli ujasnit hned ze začátku, když má dojít např. ke společnému bydlení, pokud to necháte na pozdější dobu, a několik let si budete žít „každý za své“, mohou z toho jednou vzniknout velké problémy, např. když jeden z partnerů přijde o zaměstnání, žena půjde na mateřskou dovolenou, nebo i v případě, že jeden z partnerů začne vydělávat o mnoho víc.
platba kartou
Peníze jsou sice ožehavé téma, říkáte si, přece se máme rádi, nebudeme nyní tohle řešit, jenže „potom“ už může být někdy pozdě, nebudete připraveni řešit takové situace, a najednou zjistíte, že třeba Váš drahý protějšek Vám ani příjmy nechce přiznat, když se ocitnete bez práce, nebude se mu líbit, že chvíli musí všechny výdaje „táhnout sám“, nebo Vám třeba nebude chtít přispívat tolik, pokud budete na mateřské. Případů je mnoho, muži se třeba těžko smiřují s tím, když jejich partnerka začne vydělávat víc, nebo když oni přijdou o práci a veškerá finanční stránka zůstává na ženě, mnoho mužů své celkové příjmy také tají apod., proto je dobré si předem promluvit, jak budete hospodařit, a jak budete postupovat, když přijde ve Vaší domácnosti finanční krize, vždyť téměř 20 procent manželství se rozpadne jen kvůli penězům.

–        ideální je vztah nebo manželství, kdy si partneři natolik věří, že mají společný účet, kam chodí veškeré jejich příjmy, platí z účtu nájemné, poplatky, ale také jídlo, předem si domluví, kolik kdo utratí za osobní potřeby nebo např. oblečení a zbytek společně šetří
–        takové případy ale nejsou vždy, může se Vám stát, že (dělají to většinou muži) před Vámi Váš partner svůj příjem tají, nikdy Vám neřekne, kolik přesně vydělává, zaplatí sice nájem a poplatky, v tomhle případě většinou žena platí jídlo, ale zbytek si prostě nechává pro sebe a své potřeby, někteří muži jdou i tak daleko, že když partnerka se svou výplatou nevyjde, na jídlo jí prostě nepřispějí, v extrémních případech jí „půjčí“
–        někteří muži těžce nesou, když sami přijdou o zaměstnání, a veškerá finanční stránka zůstává na ženě, stejně jako případy, když žena vydělává o hodně víc než muž, zase ale naopak jsou také muži, kteří tohle přijmou a zůstávají třeba na mateřské dovolené místo ženy.
otevřená ústa
Každý člověk řeší otázku peněz jinak, ale hlavní je nestydět se o téhle otázce mluvit hned ze začátku, aby ani jeden z partnerů nebyl za pár let nemile překvapený, že vlastně žije s někým, koho pořádně ani nezná.