Stěhování do menšího bytu

Momentálně ceny nemovitostí (a nejen jich, například ceny potravin se zvýšily o minimálně 10 %) rostou nehorázným způsobem. Jednoduše roste všechno, ale mzdy/platy nerostou. Více lidí se nyní potýká s finančními problémy, než to bylo pár let zpátky.

Proto lidé začínají více šetřit a nedej bože se musí přestěhovat do menšího bytu, aby ušetřili nějaké ty peníze.

Pokud se vás tato situace týká v tomto článku si povíme nějaké tipy pro stěhování do menšího bytu Odnesto.cz Vám se stěhováním mile rád pomůže. Tento článek není určený pouze pro lidi, kteří se potýkají s finančními problémy, a proto se musí uskromnit a přestěhovat se do menšího bytu. Je určen i pro například pro lidi, kteří zjistili, že už spolu nemůžou být a každý se rozhodl jít vlastní cestou nebo pokud jste zjistili, že váš momentální byt je pro vás zbytečně velký.

stěhující chlapci

Přirozeně za život nasbíráme neskutečné množství věcí, které se vám do menšího bytu nevlezou nebo možná vlezou, ale váš nový byt bude vypadat spíše jako skládka než byt.

  1. Napište si seznam

Představte si, že jste dnes při požáru přišli o veškerý majetek. Co by vám nejvíce chybělo a proč?

Dále si sepište druhý seznam a tam si naopak napište, co by vám vůbec nechybělo? Co je pro vás zbytečnost, na kterou se jenom zbytečně práší?

stěhovací auto

  1. Co dělat s věcmi, které už nepotřebujete?

Je zde spoustu možností. Věci, které již nepotřebujete můžete darovat rodině, kamarádům, známým. Nebo můžete udělat dobrý skutek a určitě věci darovat finančně slabším lidem. Existuje i spousta organizací, které se touto skupinou lidí zaobírá. Máte-li doma nějaké hračky můžete je darovat dětským domovům.

Jsou-li věci v dobrém stavu a taky byste si chtěli vydělat nějaké penízky. Protože, co si budeme stěhování taky něco stojí, můžete danou věc prodat za zlomek ceny.

Poslední varianta – pokud je daná věc již hodně opotřebovaná, tak nejspíš nezbývá nic jiné než ji odvést na skládku.