Jak by měl vypadat dětský pokoj

Někteří rodiče by si mylně mohli myslet, že dětský pokoj je jen na to, aby dětské hračky nebyly roztahané po celém domě či bytě. Dětský pokoj má daleko větší úlohu než jen tu, že by sloužil jen jako sklad dětských potřeb a že by pouze dítě naučil jen samostatně spát a hrát si. Dětský pokoj by měl být v první řadě praktický, ne přecpaný nábytkem a hračkami a dostatečně prostorný a měl by dítěti zaručit soukromí.

pokojíček

Co vybírat opravdu svědomitě?

Pro správné držení těla, zakřivení páteře a kvalitní spánek je vhodné, pečlivě vybrat postel. Postel vyberte bezpečnou a s kvalitní matrací. Ve výběru zařízení dětského pokoje nechte asistovat i své dítě. Nechte, ať si samo vybere z různých možností a vzorů zařízení, které se budou v pokoji nacházet. Podlaha musí být dostatečně volná pro hru dítěte, hlavně ať je lehce udržovatelná, s kobercem nebo bez něj. Dále zvolte s dítětem místo v pokoji, které bude určené speciálně pro hru. Potom vyberte jednoduchý psací stůl, kde bude plnit své domácí úkoly a k němu židli, která bude ergonomicky, správně tvarovaná. Vybírejte spíš stoly, které patří k těm menším. Postačí jedna šatní skříň a dostatek boxů na uložení hraček. Osvětlením nešetřete, ponechte jeden lustr v pokoji a dále k psacímu stolu dejte lampu. A můžete v pokoji rozmístit i pár bodovek, aby dítě při všech činnostech dobře vidělo. Lůžkoviny a závěsy vyberte také společně, aby se dítě v pokoji cítilo útulně a zařídilo si ho podle svého vkusu.

dětský pokoj

Když nemáte pouze jedno dítě

Jak zařídit pokoj pro sourozence ? To už je větší oříšek, stále platí, že děti musí mít dostatek prostoru pro své činnosti.

Každé dítě je připravené na to mít svůj pokojíček v jiném věku

Některé děti chtějí mít svůj pokoj již v nižším věku než je věk školní. Nicméně ve školním věku už by ho měli mít všichni. Dítě se potřebuje učit jisté samostatnosti a pořádku, který ve svém pokoji bude udržovat. Pokud se Vaše dítě bojí spát samo v jiné místnosti, dodejte mu vždy odvahu, nechte otevřené dveře od jeho pokojíčku, kupte mu noční projektor, nebo lampičku s tlumeným, nočním světlem. A hlavně mu dejte dostatek času, než si na něj zvykne. Jeho pokoj mu nijak nezošklivujte nebo ho tam neposílejte za trest. Uvidíte, že samo přijde na to, že pokoj je fajn, že je to království, ve kterém má své soukromí.