Instalujeme nerezové zábradlí na chalupě

Pořídili jste si rekreační chatu a plánujete tu bydlet natrvalo? Pak vám můžeme jen gratulovat, tedy jestliže se váš objekt nachází na zajímavém místě, například s výhledem na řeku nebo v horském terénu, kde jsou všude kolem vás zajímavá panoramata.

Bydlení na chatě, v přírodě, daleko od městského shonu a stresujících jevů, vám však mohou pokazit některé momenty, které se týkají samotného technického stavu objektu a jeho konstrukčního řešení. Kupříkladu vstup na terasu, venkovní schodiště a podobná místa, kde je k dispozici zábradlí. V chatových oblastech bývalo zvykem, že se tu zábradlí budovala ze dřeva. Nebo alespoň s dřevěnými madly, aby to bylo stylové a zapadalo to do okolní krajiny. Jenže dřevo rychle stárne, a i přes úzkostlivou péči a časté nátěry se jednoho dne stane nefunkčním. Anebo nebezpečným, což je u zábradlí docela zásadní problém.

zábradlí z nerezové oceli

Nenechávejte vaše zábradlí dojít do katastrofálního stavu a věnujte mu náležitou pozornost, jakou upínáte k jakýmkoli dalším stavebním prvkům. A vyřešte to jednou provždy nerezovou ocelí.

Nerezové zábradlí vás nezklame a bude spolehlivě sloužit po celou dobu vašeho pobytu na vašem pozemku. Jaké jsou jeho hlavní benefity?

nerezové zábradlí

Pevnost – dřevěné zábradlí se časem začne rozpadat a trouchnivět a pobyt venku na dešti, prudkém slunci, mrazu a sněhu mu rozhodně neprospěje. Toto u nerezového zábradlí neřešíte, pevnost ocelové konstrukce je s tou dřevěnou nesrovnatelná. Na opotřebení zábradlí z nerezu nemá vliv ani jeden z povětrnostních vlivů.

Koroze – jak jsme již naznačili, nerezové zábradlí můžete ponechat venku na dešti třeba dvacet let, a za tu dobu se neobjeví ani stopy koroze. Tato zábradlí vás s velkou pravděpodobností přežijí.

Nároky na údržbu – nerezovou ocel stačí pouze omývat vodou se saponátem a utírat dosucha, případně oprašovat od nánosů prachu. Nic jiného není zapotřebí, ani nátěry, ani penetrace.